Orca Süs

Hakkımızda

ORCA SÜS 1994 yılında İstanbul Tahtakale'de kurulmuştur.

Ticari faaliyetlerimize ihracatçı firma olarak İstanbul’da başladık. 1986-1990 yılları arasında Avrupa’da yaptığımız ticaret ve fuar ziyaretlerinde, önemli bir sektör olan dekorasyon ve parti ürünlerindeki ticari hareketlilik ilgimizi çekti. Bu tarz ürünlerin ticareti kısıtlı olarak, İstanbul merkezli Tahtakale’de yapılıyordu. Ancak çeşitlilik olarak yeterli değildi. Bu düşünceyle bu tarz ürünlerin ithalatına başladık. İthal ettiğimiz ürünlerde belirli bir satış hacmine ulaştıktan sonra 1994 yılında sim garland ve metalize kağıt süs grubunda üretimimiz başladı . Ürün grubumuzu ithal ürünlerle zenginleştirdik. Ürünlerimizdeki tasarım ve dizayn tamamen firmamıza ait.

PARTİ MALZEMELERİ & SÜSLERİ SEKTÖRÜ

Ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmelerle birlikte dekorasyon ve parti ürünlerine olan talep de artıyor. Henüz sektör olarak belirli bir ölçekte olmasa da son dört yıldır, bu ürünlerin satışını yapan mağazaların sayısının arttığını görüyoruz. Bu durum bizim için önemli bir dönüm noktası.

Avrupa nüfusuna ve bu ürünlerin pazar büyüklüğüne bakarak, Türkiye’nin henüz yolun başında olduğunu söyleyebilirim. Ülkemizin genç nüfusu her konuda olduğu gibi faaliyet gösterdiğimiz sektör için de pozitif bir etkiye sahip. Bu ürünlerin talebiyle birlikte satış kanallarının artışı bazı sorunları da gündeme getirdi. Özellikle ithal ürünlerde yaşanan talep artışıyla birlikte ürün standartları ve kalitesinde sorunlar yaş anmaya başladı. Bu durumu gelecekte sektörümüz için önemli bir gündem maddesi olarak görüyoruz. Firma olarak, ürünlerimizde kalite, sağlık ve fiyat konularını çok önemsiyor ve belirli standartlar uyguluyoruz. Sektörümüzde yer alan diğer firmaların da aynı hassasiyeti göstermeleri doğrultusunda sektörün sağlıklı olarak büyüyeceğini düşünüyoruz.

Can Kuvvetli
ORCA SÜS

can kuvvetli